Pazartesi, Ekim 26

Zordur 1 Mayısta Aldatılmak..
-Bayan buradan geçemezsiniz
-Ama burası çıkmaz sokak, başka geçiş yerim yok.
-Görmüyor musun bayan, kapalı bu sokak, geçemezsin.
-E iyi de ne yapacağım, gitmem gerek.
-Dön evine geri.
-İşte ben de evime dönmek istiyorum, çekilirseniz geçeyim de evime döneyim.
-Bayan geldiğin yere geri dön. Hadi, bekleme yapma, hadi!
-Bakın ortadaki kırmızı binadan çıktım, cumbalı olandan. Orası evim değil ve size şu an açıklayamayacağım nedenlerden dolayı da geri dönemem. Buradan bir an önce gitmem gerek, sokağın diğer tarafı duvarla kapalı olduğuna göre başka çıkış yolum da yok. İzin verin geçeyim.
-Bayan seninle mi uğraşacağız burada.  Nerden geldiysen oraya geri dön. Hadi bekleme git.
-Ya dönemem anlasanıza, dönemem. O cumbalı ev sevgilimin evi. Eski sevgilimin yani.. yani artık eski sevgilim. Aşağılık herif beni bütün Cihangir’le aldatmış. Bir de üstüne yemediğim hakaret kalmadı. Anasına kadar küfredip çıktım o evden. Arkamdan hayvan gibi bağırıyordu. Ben şimdi o adamın evine dönemem. Buradan geçip gitmek zorundayım. İzin verin geçeyim. Lütfen..
-Bak bayan.. Sen bela mısın ulan bayan. Defol git diyorum. Bak vur emrimiz var. Yemin ederim vururum. Görmüyor musun ulan çıkmak istediğin sokağı, PKK’lılar molotof atıyor, ananı bellerler orda senin.
-PKK’lı değil onlar cepheli. Bir şey olmaz giderim, öğrenciyim hem ben, alışkınım. Sokakta, parkta, okulda, maçta hep yiyoruz gazımızı, sıkıntı yok. Geçeyim hadi..
-Öğrenciymiş, okula sizi vatan haini olun diye mi gönderiyor analarınız. Dön lan geri. Ulan bugün 1 Mayıs, günlerdir duyuruluyor kapanacak diye yollar, otursaydın evinde. Dön ulan.
-Aaa baksanıza o sokakta yerde yatan çocuk var. Yaralı galiba.. Ambulans çağırın. Bakın bacağını tutuyor.. Sokakta başka kimse yok, toma da hala o çocuğa su sıkıyor.. Ya niye çocuğa yardım etmiyorsunuz, ya sakat kalırsa. Bak çekiyorum fotoğrafını, o çocuğa bir şey olursa bu toma da siz de hesabını verirsiniz.
-Marjinal o. Yürü git.
-Ne marjinali abicim yapmayın. Sonra cahil deyince gururunuz kırılıyor. Bak bugün bu çocuk yerde yatıyor, yarın bu devletin istediği gibi olmazsa sizin çocuklarınız yatar yerde.
-Dön ulan dönnnnn!. Dööööön!
-Dönmüyorum ulan dönmüyorum. Çıkmaz sokağı kapayıp vatan mı savunuyorsunuz siz? Neyi engelliyorsunuz, işçiler yürüdü diye devlet mi devrilecek?.. Niye takıyorsunuz maskenizi şimdi, ne oldu...
-Bak 3e kadar sayıyorum.. dön git. Biiirrr… Kiiiiiii…… Git ulaaannnnnn… Üçççççç.. Fişeekkk!
-Yüzümmmm!.. Nefes alamıyorum.. Yüzüm yanıyor.. Yüzümmmm… Aaaaahhh!.. Aaahh!!! Gözlerim.. Nefes alamıyorumm… Yardım edin.. Allahın belaları bu sokağa hapsettiler beni.. Yeter artık atmayın.. Yeter boğuldum yeterrr.. Ben size ne yaptım… ne yaptık ulan biz size? Hayvan herifler!.. Taşım mı var, sopam mı var, silahım mı var. Yeterrrr!..
-Bayılmış bayılmış, dört kapsülden bir şey olmaz, yapın ters kelepçeyi, götürün gözaltı aracına. Çok istiyordu bu sokaktan çıkmayı. Dün geceyi bir serserinin koynunda geçirmiş, bu geceyi de Vatan’da geçirsin bakalım.. Götürün çabuk, götürün görmesin gözüm. Sigaram bitmiş, verin bana sigara, yakayım bir tane.. Ohh bee, ohhh!.


*******************************************

Not: Bu iktidara karşı ilk zaferimizdir gezi direnişi.. bu nedenle gezinin sembolu kırmızılı kadının resmi ile yazıyı taçlandırdım. umarım ikinci zaferimizi de 1 kasımda sandıkta vereceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

üşenme, erteleme, vazgeçme, yorumla..